Przeprowadzki Warszawa

Przeprowadzka w sezonie letnim vs. zimowym Zalety i wady
przeprowadzka

Przeprowadzka w sezonie letnim vs. zimowym: Zalety i wady

Organizacja przeprowadzki wygląda nieco odmiennie, w zależności od konkretnej pory roku i towarzyszącej jej aury pogodowej. W sezonie letnim zazwyczaj przeprowadzka jest łatwiejsza do zrealizowania, głównie z powodu wysokich temperatur, pozwalających nam na swobodne wnoszenie i wynoszenie sprzętów ze starego i do nowego mieszkania. Zimą aura pogodowa jest bardziej wymagająca, jednak również o tej porze roku można sprawnie i szybko zorganizować przeprowadzkę. W naszym krótkim omówieniu tematu wskazujemy na najważniejsze zalety i wady przeprowadzki w poszczególnych porach roku oraz podpowiadamy kiedy warto zdecydować się na realizację tego zadania. 

Przeprowadzka w sezonie letnim – kiedy i dlaczego warto się na nią zdecydować

W okresie letnim naszym największym sprzymierzeńcem może być odpowiednia pogoda. Brak opadów atmosferycznych oraz ciepło na poziomie 23-28 stopni to w zupełności wystarczające warunki. Pozwolą nam na szybkie przeniesienie kartonów ze starego mieszkania do samochodu, a następnie do nowego lokalu. Dobra letnia pogoda ułatwia wnoszenie mebli, sprzętów AGD i RTV oraz innych ciężkich obiektów. Warto do realizacji tego zadania ubrać się lekko, założyć wygodne ale i stabilne obuwie oraz zabezpieczyć głowę przed upałem. 

Długie letnie dni również działają na naszą korzyść. Możemy rozpocząć przeprowadzkę bardzo wcześnie i skończyć nawet o 21, a przez cały czas towarzyszyć nam będzie słońce. Mamy więcej czasu na sfinalizowanie przeprowadzki w ciągu jednego dnia. 

Okres letni ułatwia także podróżowanie, w tym transport naszego dobytku do nowego mieszkania. O ile tylko nie ma intensywnych opadów atmosferycznych, podróż powinna minąć szybciej i sprawniej niż w okresie zimowy. Szczególnie, jeśli będzie to wyprawa na długi dystans. 

W okresie letnim firmy przeprowadzkowe przeżywają największe oblężenie ze strony klientów. Tym samym ich dostępność przez czas wakacji może być ograniczona, a same usługi nieco droższe. Ponadto lato jest okresem o intensywnych zmianach pogodowych, których nie potrafimy ze stuprocentową pewnością przewidzieć. To natomiast utrudnia zaplanowanie przeprowadzki na długi czas wprzód. 

Przeprowadzka w okresie zimowym – najważniejsze zalety i wady

Zima to okres mniejszego zainteresowania i ograniczonego ruchu w branży firm przeprowadzkowych. Dlatego korzystając z ich oferty w okresie zimowym możemy liczyć na bardziej atrakcyjne stawki, a w wielu przypadkach na natychmiastową dostępność ekipy. Prawdopodobnie firmy przeprowadzkowe zaoferują nam bardziej elastyczne terminy niż latem, a także będą bardziej skłonne do negocjowania swoich stawek. 

W okresie zimowym mamy też możliwość wybrania pomiędzy wieloma konkurencyjnymi przedsiębiorstwami, które w okresie letnim były zajęte obsługą dotychczasowych Klientów. Im więcej ofert możemy przejrzeć – tym większa szansa, że odnajdziemy tę, która spełnia nasze oczekiwania przy najniższe możliwej cenie. 

W okresie zimowym ważną rolę odgrywa także pogoda. Z jednej strony może utrudniać ciągłe przemieszczanie się między wnętrzem mieszkania, a samochodem transportowym. Z drugiej jednak strony nie jesteśmy narażeni na uciążliwe upały i nagłe załamania pogody typowe dla aury letniej. 

By mieć pewność, że transport dobytku zostanie zrealizowany w sposób bezpieczny i fachowy, warto sięgnąć po profesjonalne przeprowadzki w Warszawie, które z powodzeniem realizujemy od wielu lat. Daje to gwarancję, że dobytek dotrze na miejsce w stanie nienaruszonym, niezależnie od aktualnie panującej aury pogodowej i pory roku. 

Oceń nasze usługi