Przeprowadzki Warszawa

Przeprowadzka a minimalizm Jak pozbyć się zbędnych rzeczy
przeprowadzka

Przeprowadzka a minimalizm: Jak pozbyć się zbędnych rzeczy?

Przeprowadzka to moment, który sprzyja przeprowadzeniu inwentaryzacji własnego dobytku. Często w trakcie przygotowań do przeprowadzki odkrywamy jak wiele rzeczy, które posiadamy, jest niepotrzebnych lub zbędnych. Warto skorzystać z tej okazji i oddzielić rzeczy nieistotne od tych, których będziemy potrzebować z całą pewnością. W naszym krótkim wprowadzeniu podpowiadamy jak pogodzić dążenie do minimalizmu z planami do przeprowadzki, a tym samym – w jaki sposób, szybko i skutecznie, pozbyć się rzeczy zbędnych.

Przygotowanie dobytku do spakowania

Przygotowując się do przeprowadzki warto od samego początku dążyć do zminimalizowania ilości posiadanego dobytku i uwzględnić ten cel w swoich planach. W trakcie pakowania warto zwrócić uwagę na wszelkie zduplikowane sprzęty i przedmioty, szczególnie w przypadku tych, których używamy rzadko. Warto też skupić się na wszystkich obiektach podniszczonych, uszkodzonych lub niezdolnych do użytku. Może zamiast przewożenia ich w nowe miejsce, lepiej po prostu podarować je komuś innemu, lub w najgorszym wypadku wyrzucić do kosza?

W ustaleniu listy rzeczy zbędnych pomocne też jest wcześniejsze ustalenie swoich priorytetów oraz określenie co dokładnie będzie nam potrzebne w nowym mieszkaniu. Warto posegregować swój dobytek według tej kategorii – oddzielając rzeczy konieczne potrzebne od rzeczy potencjalnie zbędnych, bez których możemy się obejść. 

Ponadto w minimalizowaniu własnego dobytku pomaga nam posegregowanie posiadanych sprzętów na różne kategorie tematyczne – takie jak sprzęt elektroniczny, książki, gry planszowe, ubrania. Często w trakcie ich pakowania odkrywamy, jak wiele z posiadanych przedmiotów nie było użytkowanych od wielu miesięcy, a być może nawet i lat. Warto wówczas zastanowić się, czy aby na pewno będą nam dalej potrzebne i czy nie lepiej byłoby się ich po prostu pozbyć. 

Gdzie pozbyć się nadmiarowych rzeczy?

Istnieje wiele sposobów, by szybko pozbyć się tych rzeczy, których nie chcemy brać ze sobą na nowe mieszkanie. Oprócz urządzania tradycyjnych wyprzedaży garażowych, możemy także zdecydować się na ich odsprzedanie na portalach aukcyjnych oraz ogłoszeniowych. Możemy też skorzystać z lokalnych grup samopomocowych w internecie i poszukać osób, które byłyby zainteresowane odkupieniem lub nawet po prostu przyjęciem naszego nadmiarowego dobytku. Sprzęty najlepszej jakości, zachowane w stanie idealnym, takie jak rowery lub telewizor, możemy oddać na poczet osób potrzebujących lub instytucji pożytku społecznego. 

Przeprowadzka minimalistyczna – jak ją zorganizować?

Realizację przeprowadzki warto pozostawić specjalistom, którzy pomogą w sprawnym i bezpiecznym przewiezieniu wszystkich sprzętów. Często także oferują wnoszenie mebli i innych wielkogabarytowych przedmiotów. Nasza firma oferuje przeprowadzki w Warszawie, które realizujemy względem wszystkich typów Klientów oraz kategorii dobytku i asortymentu. Korzystając z fachowej pomocy masz pewność, że przeprowadzka zajmie jak najmniej czasu, a wszystkie sprzęty dotrą w nowe miejsce w stanie nienaruszonym. 

Oceń nasze usługi