Przeprowadzki Warszawa

przeprowadzka, kartony
Bez kategorii

Przeprowadzka do innego miasta – od czego zacząć?

Zmieniasz pracę, a może po prostu znalazłeś swoje miejsce na ziemi i chcesz przeprowadzić się do innego miasta? Bez względu na powód, z pewnością przerażają cię kwestie przeprowadzki – spakowanie całego dobytku, wynajęcie firmy transportowej, wreszcie – rozpakowanie. Całe przedsięwzięcie wcale nie musi być trudne, pod warunkiem, że odpowiednio je zaplanujesz!

Wiele osób źle wspomina swoje przeprowadzki – pakowanie rzeczy, wnoszenie i wynoszenie kartonów, wreszcie błędne zabezpieczenia, które sprawiły, że część rzeczy uległa uszkodzeniu. Związane jest to przede wszystkim z brakiem organizacji i nieznajomości usług, które warto zamówić. Po przeczytaniu tego artykułu myśl o przeprowadzce do innego miasta wcale nie będzie już taka straszna!

Przeprowadzka do innego miasta – logistyka od A do Z

Jeśli myślisz o przeprowadzce do innego miasta, pierwsze co musisz zrobić, to znać… daty. Brzmi dość nieprecyzyjnie? Już tłumaczymy! Zarówno wynajmując mieszkanie, jak i czekając na jego odbiór musisz być pewien dat odbioru lub wprowadzenia. Jeśli daty te nie są precyzyjne, z przeprowadzką lepiej jest poczekać – w innym wypadku może się zdarzyć, że kartony z twoim dobytkiem staną przed drzwiami mieszkania, bez możliwości wprowadzenia ich do środka, a to oczywiście wiąże się z dużymi stratami.

Drugą kwestią jest odległość – jeśli przeprowadzasz się do innego miasta z Warszawy, sprawdź jaka jest dokładnie odległość do twojego nowego lokum i podaj ją zamawiając firmę przeprowadzkową – to jeden z elementów potrzebnych do wyceny.

Ostatnim krokiem jest ocena tego, co ze sobą zabierasz – to wyjaśnimy w kolejnym akapicie.

Jak ocenić, jak duży transport potrzebuje?

Z biegiem lat ilość bibelotów, ubrań czy mebli znacznie się zwiększa. Przeprowadzka to dobry moment, aby zrobić również porządek w rzeczach i pozbyć się tego, czego już nie potrzebujemy. Najlepiej robić to pakując się do kartonów przeprowadzkowych odkładając na bok, to czego już nie potrzebujemy.

Po zapakowaniu wszystkich rzeczy w kartony pozostają meble – niektóre można bez problemy rozłożyć na części pierwsze, ale niektóre – szczególnie antyki – wymagają przewiezienia w całości. Czy da się to w ogóle zrobić? Oczywiście, że tak – wystarczy skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, która specjalizuje się w przewozie dużych gabarytów.

Aby poznać pełną wycenę usługi najlepiej wymierzyć wszystkie duże gabaryty oraz przesłać ilość spakowanych/planowanych kartonów.

Firma przeprowadzkowa – hit czy kit?

Wiele osób decyduje się na samodzielny przewóz dobytku – to oczywiście wykonalne, ale nierzadko powoduje frustrację. Pakowanie, znoszenie i wnoszenie, a następnie rozpakowywanie każdego może zmęczyć. Rzetelna i sprawdzona firma przeprowadzkowa może zrobić to za ciebie. Najlepsze firmy przeprowadzkowe świadczą kompleksowe usługi, do których zalicza się nawet profesjonalne pakowanie dobytku, a także wnoszenie mebli na miejsce docelowe.

Jeśli twoja przeprowadzka do innego miasta wymaga przeniesienia niemal całego mieszkania, to najlepsze rozwiązanie. Kontaktując się z dobrą firmą uzyskasz wszystkie niezbędne wskazówki, a także ofertę, która uwzględni:

  • pakowanie;
  • zabezpieczenie;
  • wynoszenie;
  • wnoszenie mebli.

Dobra firma przeprowadzkowa ma w swojej ofercie również sprzątanie po przeprowadzce – jeśli sprzedajesz lub wynajmujesz swoją nieruchomość to rozwiązanie idealne dla ciebie! 

Przeprowadzka nie musi być historią rodem z horrorów. Dobrze rozplanowana praca z pomocą firm przeprowadzkowych może być przyjemnością!

Oceń nasze usługi
Możliwość komentowania Przeprowadzka do innego miasta – od czego zacząć? została wyłączona