Przeprowadzki Warszawa

kartony do przeprowadzki
Bez kategorii

Kartony do przeprowadzki – gdzie je kupić i jak je wybrać?

Odpowiednie zabezpieczenie rzeczy podczas wyprowadzki jest bardzo ważne – dzięki temu zajmują one w transporcie znacznie mniej miejsca, ale przede wszystkim nie ulegają uszkodzeniom. Najlepsze są do tego kartony do przeprowadzki, ale – gdzie można je kupić i przede wszystkim, jak je wybrać by spakować cały swój dobytek?

Karton kartonowi nierówny. Różnią się między sobą nie tylko wielkością, ale również grubością samego kartonu. Inne dedykowane są produktom mniej wrażliwym, a inne elektronice czy szkłu. Planując przeprowadzkę warto zatem odpowiednio dobrać kartony, aby całe przedsięwzięcie było w 100% skuteczne.

Czym charakteryzują się kartony do przeprowadzki?

Kartony do przeprowadzki posiadają różne wielkości. W sprzedaży dostępne są małe kartony do przeprowadzki, do których zmieścimy drobne bibeloty, jak i duże, którymi zabezpieczymy nawet szafy czy sprzęt AGD. 

Kartony do przeprowadzki wykonane są również z różnych grubości kartonu – inne stosuje się do przewozu lekkich tkanin, a inne do książek czy wyposażenia kuchni. Dobry karton do przeprowadzki musi bowiem wytrzymać różne natężenie ciężaru.

Jak wybrać kartony do przeprowadzki?

Pakując swój dobytek będziesz potrzebować przynajmniej kilku kartonów do przeprowadzki. Podczas planowania pakowania warto je podzielić na:

  • kartony na ubrania;
  • kartony na książki;
  • kartony na bibeloty;
  • kartony na pościel;
  • kartony na talerze;
  • kartony na garnki;
  • kartony na sprzęt RTV.

Oczywiście, to tylko ogólny podział, bowiem w każdym przypadku ilość przewożonych rzeczy, jak i pełnego wyposażenia jest różna, ale zastanowienie się nad tym, co chcesz zapakować w kartony pomoże ci w określeniu ich ilości oraz wielkości.

Ubrania, jak i pościel warto pakować w duże kartony – tu zaleca się również podzielenie ich na letnie/zimowe czy kurtki/buty/szaliki, dzięki czemu podczas rozpakowywania będziemy mogli sięgnąć w pierwszej kolejności po te, których potrzebujemy najbardziej.

Również wyposażenie kuchni warto jest pakować w duże kartony do przeprowadzki – pamiętajmy, że szkło potrzebuje dodatkowej ochrony, a zatem nawet mała ilość kubków czy talerzy szybko wypełni cały karton.

Małe kartony świetnie sprawdzą się natomiast w przypadku biżuterii czy abażurów, jeśli również zabieramy je ze sobą.

Gdzie kupić dobre kartony do przeprowadzki?

Dobrej jakości kartony zaoferuje ci sprawdzona i rzetelna firma przeprowadzkowa. Dzięki doświadczeniu w realizacji usług będą od początku również wsparciem w doborze odpowiednich kartonów, a także zabezpieczeń – nie tylko dla rzeczy, które możesz spakować, ale również dla mebli, które chcesz przewieźć.

Jeśli szukasz dobrych kartonów do przeprowadzki, koniecznie skorzystaj z doświadczenia osób, które zajmują się tym zawodowo, aby uniknąć zbyt dużego lub zbyt małego zakupu, a przede wszystkim by w odpowiedni sposób zabezpieczyć swój cenny dobytek podczas transportu.

Oceń nasze usługi
Możliwość komentowania Kartony do przeprowadzki – gdzie je kupić i jak je wybrać? została wyłączona