Przeprowadzki Warszawa

tlo 12
przeprowadzka

Co wpływa na cenę przeprowadzki?

Przeprowadzka to jedna z usług, które teoretycznie możemy wykonać samodzielnie lub z pomocą rodziny i przyjaciół. Oczywiście chcieliśmy zaoszczędzić pieniądze, bo noszenie kilku walizek to nie filozofia. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego przeprowadzka Warszawa bywa tak droga i jak można zaoszczędzić czas, pieniądze i wysiłek. Zacznijmy od kilku kryteriów, które wpływają na koszt tej usługi.

 

przeprowadzka

Czynniki determinujące cenę przeprowadzki

Czas realizacji i czas dojazdu

Czas to pieniądz, a czas jest obecnie najrzadszym i najdroższym towarem na rynku usług. Brak czasu skłania do poszukiwania technologii i rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić dodatkową minutę ręcznej pracy w każdym obszarze działalności. Dlatego kluczowym czynnikiem w cenie przeprowadzek jest właśnie wyczucie czasu. Im trudniejsza przeprowadzka, tym dłuższy jej czas . Długie dystanse i korki w mieście również zabierają dużo czasu i dlatego wiążą się z dodatkowymi kosztami poruszania się po Warszawie. Trochę też zajmuje czekanie na właściciela z kluczem, więc musimy być ostrożni. Więc jeśli chcesz taniej, upewnij się, że transport nie jest w żaden sposób opóźniony i nie ma korków – wybierz lepszą porę dnia.

Koszty podatkowe

Podwyżki płac minimalnych, podwyżki składek na ubezpieczenie społeczne, podatki dochodowe i inflacja to czynniki zwiększające koszty pracy na pracownika. Obecnie nawet w pracach o niskich kwalifikacjach godzinowy koszt stawki godzinowej wynosi co najmniej 20 zł za godzinę, a wtedy pracodawca płaci ok. 35 zł wraz z podatkami. Pomnóż to przez liczbę przeprowadzek, a zobaczysz wysokie ceny, bez niespodzianki.

Utrzymanie pojazdów i paliwo

Jak w przypadku każdej innej dziedziny transportu, utrzymanie dużych ciężarówek kosztuje. Przeglądy, wymiana opon, serwis i ubezpieczenie to ważne czynniki kosztowe dla profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. A paliwo jest bardzo ważnym czynnikiem przy ustalaniu ceny, która zależy od odległości do przetransportowania. Niektóre firmy relokacyjne wykonują małe warszawskie przeprowadzki w mieście bez dodatkowych opłat za odległosć.

 

 

koszt przeprowadzki 2

Marketing, Księgowość

Duża część kosztów prowadzenia firmy przeprowadzkowej jest związana z reklamą online, która może stanowić znaczny koszt budżetowy. Konkurencja w tej dziedzinie jest bardzo zacięta, np. płatna reklama w Internecie, cena za kliknięcie może sięgać naprawdę wielu, nawet kilkunastu złotych. Firma musi to wliczyć w koszt usługi poprzez reklamę.

Podsumowanie kosztów przeprowadzki

Mam nadzieję, że rozumiesz, dlaczego przeprowadzka jest taka droga, mieszkanie lub dom to około 1000 zł. Wzorowa firma Qpack Przeprowadzki Warszawa szacuje, że 3 osoby pracują po ok 240 zł za godzinę. Ci profesjonaliści niosą dla nas szafy i ciężkie kartony, przesuwając je tak szybko, że nie ryzykujemy zranienia pleców. Dlatego zalecamy, abyś zapłacił za tę usługę, zwłaszcza jeśli wspierasz uczciwych przedsiębiorców, płacących pracownikom wysokie pensje na podstawie uczciwych kontraktów. Pamiętaj, że problemy na rynku pracy zaczynają się od konsumentów.

Oceń nasze usługi